Dobrý den!

Vítám Vás na stránkách Keramiky Strom. Keramikou jsem se začal zabývat v roce 2007. Ještě dříve jsem propadl čajování. Když jsem dostal možnost vyrábět keramiku, byly pro mě čajové soupravy jasnou volbou. Zájem o keramiku se mnou sdílejí i moji rodiče. Zpočátku jsme měli keramickou dílnu v paneláku v Ostravě - Výškovicích. Obývala ji s námi králičice Líza.

V roce 2016 jsme se přestěhovali do Vřesiny (poblíž Ostravy - Poruby) do rodinného domu, kde máme i keramickou dílnu. Bylo období, kdy jsem se snažil keramikou uživit, takže jsem byl v její výrobě aktivnější. Dnes je pro mě keramika opět spíše jedním z mnoha mých zájmů. Zabývám se jí i v rámci svého zaměstanání ve společnosti Mens Sana jako pracovník kreativní dílny, kde se snažím práci s keramikou přiblížit lidem s duševním onemocněním. Ale zpět k těmto stránkám.

Chtěl bych zde představit svou autorskou keramiku, ať už je o kousky, které používám, nebo o prodané či darované, anebo věci, které nabízím k prodeji (u těch to bude uvedeno nebo je najdete v sekci e-shop).

Mimo čajové a jinak užitné keramiky se v poslení době zabývám také volnými platikami.
Jako materiál pro svou keramiku využívám kameninu palitelnou nad 1200°C. Většinou používám barevné efektující glazury. Keramiku vypaluji v elektrické peci.

Čajové nádobí patří neodmyslitelně k čajové kultuře. Rád se toulám sám nebo s přáteli po okolí a vařím si čaje na ohni. Ani na takových toulkách s čajem nesmí chybět čajová souprava.

I když se ve výrobě většiny svých konvic a šálků držím typů, které prošly stovkami let čajové tradice, snažím se jim vtisknout svůj osobní rukopis. Ve tvrobě reliéfů a plastik jsou mými inspiracemi stromy, krajina, architektura, průmyslové objekty, tramvaje, zvířata a lidé.

StrašidlákKontakt -> Kryštof Balabán
krystof.balaban@seznam.cz
777 404 713

IČ -> 75827531